29.12.2011 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Beyong Imagination – Za hranicí představivosti

Rozměrná floristická aranžmá vytvořená k příležitosti tematických výstav či zvláštních událostí jsou vždy příležitostí jak obdivovat odlišnou práci floristů než na kterou jsme zvyklí v běžném životě. Jedna taková akce byla uspořádána belgickým floristou Stefem Adriaenssensem ve dnech 23. až 27. listopadu v prostorech historického kláštera (Black Sisters Convent) v Lieru v Belgii.

Stef Adriaenssens je belgický florista s dlouholetými zkušenostmi, který si během více než dvaceti let praxe v oboru vytvořil velice dobré jméno, jenž je známé i za hranicemi Belgie. Od roku 1985 vede společně se svou manželkou vlastní obchod v belgickém Lieru. Stef také řídí vlastní floristickou školu Fluvium, jejíž studenti se podílejí na velkých projektech jako je například mezinárodní květinová událost na hradě v Alden Biesen, kterou každoročně navštíví zhruba 20 000 milovníků květin z celého světa.
Pět listopadových dní bylo prvním velkým floristickým počinem, na kterém se Stef Adriaenssens podílí zcela sám. U příležitosti 25. výročí své činnosti ve floristickém oboru se totiž rozhodl celou výstavu vymyslet, navrhnout a zorganizovat osobně. Na realizaci jeho návrhů se podílelo více než 40 floristů ze šesti různých zemí.

Text Jana Klečková Foto Beyond Imagination

Celý text článku i s fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č.6/2011.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down