15.09.2014 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Barvitost babího léta

Podzim je pro svou barevnost a vyzrálost obdobím inspirace. Rádi se procházíme přírodou a naše oči se častěji než v jiných ročních obdobích upírají směrem ke korunám stromů, zvláště pak k těm listnatým, které nám svou jedinečnou proměnlivostí učarovávají. Pro kreativní a vynalézavé floristy je konec léta a začátek podzimu rovněž dobou, kdy příroda poskytuje nepřeberné množství přírodních florálních materiálů, které mohou vytvářet přirozené doplňky rostlinnému.

Zatímco se v dřívější době některé materiály používaly jako pomocné, dnes je při vhodném uplatnění vnímáme jako rovnocenné partnery jiných přízdob. Příkladem je využití sena či slámy, které mohou ve snopcích zdobit dárkové kytice. Další možností jsou uschlá stébla trav a květenství trvalek, rozmanitých plodů dřevin či keřů např. buku (Fagus), jírovce či kaštanovníku (Aesculus, Castanea), platanu (Platanus), ambroně (Liquidambar), svitelu (Koelreuteria) a mnoha dalšího, co můžeme využít při vlastní tvorbě. Jedinečnou předností toho florálního materiálu je nulová pořizovací cena, takže přidaná hodnota vytvářených originálních dekorací záleží už jen na naší zručnosti a fantazii.

Svou představu o babím létu a počínajícím podzimu pro vás pro tentokrát prostřednictvím kytic a dekorací připravil florista Michael Aksman z vazárny Floridoor, kterou úspěšně provozuje v pražském Karlíně. Nechte se inspirovat.*

Text a foto Jana Lapáčková

Více informací a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2014.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down