06.08.2012 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Barevné kouzlení

Ke konci dubna se sešly české a moravské floristické špičky východočeském městě Moravská Třebová, aby se zúčastnily 17. ročníku festivalu s názvem Dny slovenské kultury. Pod vedením manželů Weinlichových se představily v květinové show s názvem Barevné kouzlení.

Jak název přehlídky napovídá, zaměřila se Lucie Kulmanová, Róbert Bartolen a Petr Matuška na použití barev ve floristice. V zaplněném sále dvorany muzea jim přihlíželo na dvě stovky diváků. Celou přehlídku provázel slovem Ladislav Weinlich, majitel úspěšného květinářství v Moravské Třebové. Závěr programu obohatila Ing. Marie Bittnerová svými květinovými modely.
Jednou z nejdůležitějších vlastností květinové dekorace je vedle tvaru a vůně právě její barva. Je jedním z emočních prvků, které spolurozhodují o jejím působení. Každá barva je spojována s určitými událostmi v lidském životě a má určitou vypovídající hodnotu. I přes to, že doby bíle laděných svatebních dnů jsou již dávno za námi, mnoho nevěst a především jejich maminek tuto barvu stále považuje za jedinou pravou pro tento slavností den. A v podobném duchu bychom mohli pokračovat dále.
Jelikož žádná akce by se nemohla konat bez sponzorů a dalších podpůrců, je i zde na místě poděkovat všem, kteří se o zdárný průběh přehlídky zasloužili. Jimi jsou především manželé Weinlichovi s celým svým týmem, zúčastnění fóristé a dodavatel rostlinného materiálu společnost Hilverda De Boer.

Vážení čtenáři časopisu Floristika,
dovolte mi, abych na tomto místě poděkoval a složil poklonu floristům, kteří byli hlavními protagonisty Květinové show v Moravské Třebové. Róbert Bartolen, Lucie Kulmanová, Petr Matuška a Ing. Marie Bittnerová dokázali, že jsou nejen vynikajícími floristy, ale rovněž skvělými profesionály a především obyčejní, pracovití a přátelští lidé. Slovy jedné z návštěvnic: „Skvělý zážitek. Nádherné práce, a tak normální účinkující. Krásné. Děkuji.“ Není co dodat. Snad jen konstatování, že pro nás bylo a radostí spolupracovat se všemi zmiňovanými a popřát jim mnoho profesních a osobních úspěchů.
Weinlich Ladislav, Moravská Třebová
P.S.: Děkuji časopisu Floristika za aktivní a neutuchající zájem o naši „venkovskou“ akci, která i díky jejich přístupu zůstává skvělou propagací floristiky.

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2012.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down