15.05.2011 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Anthurie Unlimited 2011 – exotika letošního roku

Úchvatná, tajemná, exotická a luxusní – tak by se ve stručnosti dala popsat letošní kolekce Anthurie Unlimited 2011, ve které vévodí exotické květy Anthurium. Jedinečná barva, struktura a tvar květů této tropické květiny se představuje hned ve třech odlišných stylech, určených pro rozdílné skupiny zákazníků.

Anthurium (toulitka), exotická kráska pocházející z tropických deštných pralesů Jižní Ameriky, je považována pro svůj extravagantní tvar květu za smyslnou květinou. Nevšední stavba květenství, které se skládá z výrazně zbarveného toulce a nevýrazných květů nahlučených do palice, mnohým připomíná tělo plameňáka. Ve světě je tak běžně Anthurium nazýváno Flamengo květinou.
Na evropský kontinent byla dovezena toulitka v druhé polovině 19. století. Díky svému exotickému vzhledu se stala velice žádanou rostlinou, jejíž popularita přetrvává dodnes. Důmyslnou selekcí a vzájemným křížením vznikly desítky kultivarů, které se liší jak tvarem a velikostí toulců, tak především jejich barvou. V současné době jsou k dostání v široké barevné škále od ohnivě červené přes čistě bílou, světle zelenou, zářivě oranžovou až po čokoládově hnědou a metalistickou fialovou.
Nevšední květenství a dlouhá trvanlivost květů dělá z Anthurium jedinečnou květinu v rostlinné říši.
Pro ještě větší zviditelnění krásy a vlastností této květiny se rozhodla Asociace německých Floristů (FDF – Fachverband Deutscher Floristen e. V.) ve spolupráci s Holandskou květinovou kanceláří (Flower council of Holland) vytvořit, v pořadí již druhou, květinovou kolekci věnovanou právě vznešeným Anthurium.

Celý text článku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 3/2011.

Podle materiálu Asociace německých floristů (FDF–Fachverband Deutscher Floristen e. V.) zpracoval Arnošt Jílek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down