05.02.2024 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

AIPH - Colin Fernandes, Keňa, vyhlášen AIPH Mladým mezinárodním pěstitelem roku 2024

Colin Fernandes, koordinátor pokusného stanoviště Marginpar v Keni, obdržel ocenění Young International Grower of the Year Award (Ocenění pro mladého mezinárodního pěstitele roku) na zasedání Mezinárodního sdružení Horticultural Producers (AIPH), které se konalo v úterý 23. 1. 2024 v Essenu.

Pěstitel roku

Toto ocenění je součástí soutěže AIPH International Grower of the Year (IGOTY) Awards 2024, která se koná a oslavuje nejlepší z nejlepších v produkci okrasných rostlin. V kategorii Young IGOTY se oceňují osobnosti ve věku 25-40 let, které povedou odvětví do budoucna. Přihlášenými byli účastníci kurzu pro manažery společnosti Jungle Talks.
Než Colin nastoupil do společnosti Marginpar, neexistovalo v Keni žádné zkušební místo. Colin byl zodpovědný za zřízení místa a jeho následnou správu. Po pouhých čtyřech letech se z lokality stala pod soudržnou prací Colina a jeho týmu produktivní zkušební lokalitou. Jedním z úspěchů Colina je uvedení odrůdy Sanguisorba - Red Dream na trh. Je to poprvé, co je tato odrůda komerčně pěstována v Africe.
"Je to naprosto úžasný pocit získat toto ocenění," řekl Colin. "Nemohl bych to dokázat bez mého týmu. Je to skvělý odrazový můstek, který mi pomůže v budoucnosti, která přijde. Kurz byl
jednou z nejlepších zkušeností, které jsem zatím zažil. Dvoutýdenní intenzivní kurz s několika opravdu inspirativními lidmi, bylo to úžasné."

Colin spolu s dalšími finalisty představil své nápady mezinárodní porotě složené ze zahradníků a zahradnic - profesionálů. Porotci byli: Leonardo Capitanio, prezident AIPH a majitel společnosti Vivai. Capitanio v Itálii; Eliot Barden, minulý vítěz YIGOTY a zástupce společnosti Aftercare, Apprenticeship and Training, ředitel společnosti Majestic Trees, Velká Británie; a Puck van Holsteijn, generální ředitel společnosti World Horti Center a generální ředitel společnosti HortiHeroes, Nizozemsko.

Leonardo Capitanio uvedl: "Colin se rychle vypracoval na důležitou pozici ve společnosti Marginpar. Jeho zásluhou má dobrý výhled do budoucnosti, rozvíjí produkty a lidi, efektivně řídí týmy v různých zemích. To z něj spolu s jeho cennými mezinárodními zkušenostmi dělá inspirativního manažera a růstového pracovníka a zaslouženého vítěze."

AIPH děkuje hostitelskému sponzorovi IPM Essen, zakládajícímu partnerovi FloraCulture International, Sapphire, sponzorům GLOBALG.A.P. & GGN Label a Greeningup, sponzorům Greenhouse Sustainability, Green is Life a MyPlant & Garden a mediálním partnerům Economía & Viveros, Guiaverde, Horticulture Week, Grower Talks/Green Profit a Pod Osłonami PL za jejich podporu projektu.

Je otevřen příjem přihlášek do soutěže IGOTY 2025, a prosíme, abyste začali vytipovávat společnosti, které by mohly být vyzvány k účasti.

Zdroj: SKF ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down