05.05.2022 | 09:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

51. ročník Děčínské kotvy - Mistrovství floristů České republiky

Ve dnech 11. 5. - 12. 5. 2022 bude probíhat v prostorách areálu zámku Děčín 51. ročník soutěže Mistrovství floristů České republiky Děčínská kotva.  Tato nejstarší a nejvýznamnější soutěž se řadí mezi  významné akce  Ústeckého kraje. Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín-Libverda, příspěvková organizace ji pořádá společně se Svazem květinářů a floristů České republiky, díky kterému mají vítězové možnost postoupit do mezinárodních soutěží jako je  Eurofleurs  nebo Europa Cup. Dalším významným partnerem je Český zahrádkářský svaz.

Letošní ročník se ponese v duchu Folkloru. Všechny soutěžní práce spojuje lidové téma, které vychází z myšlenky návratu ke kořenům, tradicím a osvědčeným, přírodě blízkým technikám.

Soutěž se vyhlašuje v kategorii senior, junior a žák. Ani letos nechybí oblíbená kategorie hobby, která probíhá online a je určena všem příznivcům floristiky.

První soutěžní den se v kategorii senior i junior můžete těšit na vkládanou květinovou nádobu, vázanou svatební kytici pro nevěstu v kroji a tajnou práci. Druhý den mají soutěžící obou zmíněných kategorií 180 min na prostorovou dekoraci s námětem májka.  Pro žákovskou kategorii jsou určena pouze dvě témata, a to vkládaná květinová nádoba a vázaná folklórní kytice.

Druhý soutěžní den, 12. května ve 14:00 hodin je připraveno floristické vystoupení předního českého floristy Jaromíra Kokeše.

Celé mistrovství vyvrcholí slavnostním galavečerem, na kterém proběhne vyhlášení výsledků včetně předání cen, a které bude také místem setkání všech soutěžících, organizátorů, podporovatelů a příznivců květin. Program bude zpestřen hudebním a tanečním vystoupením, jak jinak než v tónech folklóru.

Vytvořené soutěžní práce, které jistě budou stát za zhlédnutí, mohou návštěvníci vidět v prostorách zámku Děčín do neděle 15. 5. 2022.

Soutěž finančně podporuje Ústecký kraj, statutární město Děčín, Ministerstvo zemědělství ČR a řada dalších partnerů, bez nichž by nebylo možné soutěž pořádat ( SEMO Smržice, TULIPA Praha, Zahradnictví Dvořák a syn z Teplic). Odborným mediálním partnerem soutěže je vydavatelství Profi Press s jeho časopisy Floristika a Profi Floristika. Hlavním květinovým partnerem51. ročníku Děčínské kotvy - Mistrovství  floristů České republiky je společnost Klia cz.*

Zdroj: SKF ČR

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down