06.10.2021 | 04:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava jedlých rostlin

Známé i nevšední plané rostliny představila výstava v Regionálním muzeu Mikulov. Mnozí lidé znají plané rostliny jako lék, jejich použití v kuchyni však není pro mnohé obvyklé.

Proto se iniciátoři akce Plané rostliny jako jídlo, koření a lék rozhodli přiblížit širší veřejnosti zdroje, jež nám nabízí příroda sama. Výstava vznikla v Jihomoravském muzeu ve Znojmě, kde si odbyla premiéru již na jaře 2019. Od té doby byla zapůjčena do řady muzeí, až se dostala i do Regionálního muzea v Mikulově.

Autorky výzdoby výstavy byly Jana Lenochová, Kateřina Knotková a Andrea Smékalová, které společně vystupují pod značkou Flowerio. Nádoby pro aranžmá tvořily předměty z etnografické sbírky Regionálního muzea v Mikulově. Aranžovací hmotu využily floristky pouze pro okenní výzdobu, v nádobách byly rostliny aranžovány volně. Pro rozčlenění výstavní plochy a určení směru prohlídky byly použity stylizované stromy z větví Crataegus v bezlistém stavu. Atmosféry bylinkové chýše či sušárny a celkového zútulnění prostoru se podařilo docílit lanky se zavěšenými květinami.

Celý text spolu s dalšími inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 5/2021.

Podle materiálu Mgr. Adama Knotka zpracovala Daniela Urešová.  á

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down