23.03.2015 | 04:03
Autor:
Kategorie:

Otvírání jara 2015

O uplynulém víkendu probíhal na výstavišti PVA Expo Praha v Letňanech devátý ročník veletrhu For Garden. Novinkou byl floristický program, jehož hlavním cílem byla propagace floristického a zahradnického oboru široké veřejnosti.

Během celé doby konání veletrhu bylo pro návštěvníky připraveno mnoho zajímavého. V pátek probíhal první ročník soutěže Otvírání jara, do které se přihlásilo celkem 11 studentů zahradnických škol z celé republiky. Během víkendu měla široká veřejnost možnost shlédnout ukázky floristické tvorby, prezentaci České květiny a také hudební vystoupení. Akci Otvírání jara podpořilo mnoho velkých jmen jak z floristického oboru, tak z řad umělců.

Jak může vypadat kytice či velikonoční dekorace předvedli floristé Ing. Klára Franc Vavříková, Lukáš Tvrdý a Pavel Hruška. V porotě zasedly například RNDr. Dagmar Havlová,CSc. či ikona české floristiky Jarmila Pejpalová.

Z řad umělců pak na akci zavítali například zpěvačka Petra Janů, zpěváci Petr Kutheil, Ota Baláž, Richard Tesařík či sopranistka Pavlína Senić. Nedělní dražby floristických výtvorů na podporu handicapovaných sportovců se ujal pedagog, tanečník, zpěvák a herec Vlastimil Harapes.

Více informací o soutěži a floristickém víkendu na veletrhu For Garden vám přineseme v tištěné verzi aktuálně připravovaného čísla časopisu Floristika 3/2015

Napsat kometář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down