19.05.2015 | 08:05
Autor:
Kategorie:

Mistrovství floristů ČR v industriálním stylu

Bývalý pivovar v Děčíně se ve dnech 13. a 14. května 2015 stal dějištěm Mistrovství floristů České republiky – Děčínské kotvy 2015. Letošní již 44. ročník byl inspirovaný industriálním prostředím a jeho tématem bylo Floral Factory aneb Svatba ve staré továrně. Vyhlašovatelem soutěže byly Svaz květinářů a floristů ČR a Střední škola zahradnická a zemědělská A. E. Komerse.

Soutěže se zúčastnilo celkem jednadvacet statečných – devět profesionálních floristů v kategorii Senior a dvanáct Juniorů ze středních odborných i vysokých škol. Čekaly je čtyři soutěžní práce: dekorace stolu, svatební kytice, květinový sloup (Senioři) či prostorové květinové aranžmá (Junioři) a tajná práce. Tou bylo nadekorovat hrnkovou květinu jako dar pro novomanžele. Příchozí se mohli na vlastní oči přesvědčit, že floristika je velká dřina, ale výsledkem jsou nádherná aranžmá a kytice.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže v kině Sněžník doprovázel hrou na kytaru americký kytarista žijící v tuzemsku Tony Ackerman, na hosty čekala také módní přehlídka extravagantních květinových modelů a posléze dívky předvedly i svatební kytice, které se umístily v obou kategoriích na prvních třech místech. V rámci galavečera byla uvedena do síně slávy Ing. Jarmila Veličková.

Vítězem Děčínské kotvy v kategorii Senior se stal Jarek Kokeš,  druhé místo získal Jan Milt a třetí příčku obsadila Markéta Nagyová.

V kategorii Junior zvítězila a zároveň se stala absolutní vítězkou Iva Bouzková ze SŠZaZe A. E. Komerse, Děčín-Libverda, druhá příčka patřila Marii Krupové ze SZaŠ Ostrava, p. o., a na třetím místě se umístila Veronika Linhartová ze SŠZaZe A. E. Komerse, Děčín-Libverda.*

Napsat kometář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down