31.10.2022 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stovky orchidejí ve sbírkových sklenících, na výstavě Klenoty pralesa jsou i vzácné druhy

Stovky kvetoucích orchidejí s pestrobarevnými květy nejrůznějších tvarů jsou nyní k vidění ve sbírkových sklenících v olomouckých Smetanových sadech. Do 6. listopadu se zde vůbec poprvé koná prodejní výstava orchidejí a tropických rostlin pojmenovaná Klenoty pralesa.

Jedním z exponátů prodejní výstavy Klenoty pralesa je například královna všech orchidejí Vanda, která dokáže žít bez substrátu pouze ze vzdušné vlhkosti. „Vykvétá nádhernými květy zahrnujícími celou škálu barevných kombinací, které si člověk jen stěží dokáže představit. Na výstavě bude také mystická Vanda kvetoucí nádhernými modrými květy, které jsou v přírodě velmi vzácné a ojedinělé,“ přibližuje zkušená pěstitelka Markéta Aubrechtová, se kterou Výstaviště Flora Olomouc při přípravě výstavy úzce spolupracuje.

Další „orchidejovou raritou“, na kterou se mohou návštěvníci těšit, jsou takzvané „jewel orchids“ neboli „diamantové orchideje“, jejichž okrasné listy jsou protkány zlatou či stříbrnou žilnatinou. Součástí expozice je také rostlina vanilky, jde totiž o liánovitou orchidej, a také pozoruhodné střevíčníky rodu Paphiopedilum kvetoucí velkými, nápadnými květy s charakteristickým bačkůrkovitým pyskem.

Celkově jsou ve sbírkových sklenících do neděle 6. listopadu k vidění stovky kvetoucích orchidejí, navíc je doplní Tillandsie rostoucí pouze ze vzdušné vlhkosti a také pestrá škála druhů masožravých rostlin. Z dalších rodů budou k vidění například Phalaenopsis, Dendrobium, po vanilce vonící Oncidium, Cambria, Brassia, Odontoglossum, Cymbidium, Zygopetalum, Miltonia a mnoho dalších. Téměř všechny druhy orchidejí, které návštěvníci ve sbírkových sklenících uvidí, si pak mohou odnést i domů, výstava je totiž prodejní. K zakoupeným květinám dostanou také cenné rady ohledně jejich pěstování.

Otevřeno je každý den od 9 do 18 hodin, součástí expozice jsou i vzácné odrůdy. Vstupenky jsou k dostání přímo ve sklenících.

Zdroj: Výstaviště Flora Olomouc*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down