Pražský velkoobchod s řezanými a hrnkovými rostlinami a floristickými doplňky, Klia CZ, v Horních Počernicích se stal místem setkání tří úspěšných floristů.

Trio floristů – kolegů a kamarádů působících v jednom regionů na severu Čech ve složení Jindřiška Hochwalderová,
provozující květinový obchod Květiny Jindřiška na Zámeckém náměstí v Děčíně, Vlastimil Kucharovič, majitel Floristické dílny Kucharovič v České Kamenici, a Karolína Žáčková, pedagožka na SŠZaZe A. E. Komerse, Děčín – Libverda, se stalo hlavními aktéry inspirativního semináře zaměřeného na tvorbu jarních a velikonočních dekorací. V rámci dvou předváděcích bloků vytvořili několik stylově i barevně odlišných kolekcí.

Celý text článku včetně fotografií prací zhotovených v rámci semináře naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2021. 

Jedním z požadavků na adventní a vánoční dekorace je
trvanlivost. Do popředí se tak dostává sušina – materiál skýtající neomezené možnosti použití ve floristické tvorbě.

Jedním z našich předních dovozců a prodejců sušeného rostlinného a dekoračního materiálu je moravská firma Flor service trade, s. r. o. Pestrá nabídka zboží čítající přes 10 000 položek zahrnuje jak samostatné sušené rostliny, tak pouze jejich části – květenství, plody, listy, stonky. Vybírat můžete rovněž z široké tvarové i velikostní škále ošatek, truhlíků a košů. Pro tvorbu adventních a vánočních dekorací jsou k dispozici korpusy věnců a základen z přírodních materiálů, které stačí pouze vkusně přizdobit. Výsledná aranžmá tak nejsou časově náročná na zhotovení, což se výrazně odráží do jejich ceny, a tím i prodejnosti.

Ukázku dekorací zhotovených Klárou Franc Vavříkovou a Patrikem Komárem naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2018. 

 

Velkoobchod s řezanými a hrnkovými květinami ve spolupráci s firmou Cana CZ – dovozcem a prodejcem floristického zboží a dekorací, uspořádal v loňském roce v prostorách ostravské pobočky inspirativní seminář s vánoční tématikou. V průběhu dvou převáděcích vstupů se široké odborné veřejnosti představili prostřednictvím desítek dekorací dva naši znám pražští floristé, Luboš Dobrovolný a Pavel Hruška.

Vzhledem k aktuálnosti ročního období jsme vám obrazovou reportáž zimních dekorací určených do komerčního i bytového interiéru přinesli již v letošním prvním vydání časopisu. Nyní se můžete inspirovat ukázkou adventních a vánočních dekorací v podobě tradičních adventních věnců, vánočních svícnů, přizdobených hrnkových rostlin či vázaných kytic.

Více inspirativních prací zhotovených v rámci semináře naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 6/2018.

Být profesionálem v oboru znamená dokonalou znalost a ovládání floristických technik – těmito slovy zahájila na půdě Střední školy zahradnické a zemědělské A. E . Komerse – Děčín Libverda vicemistryně Německa Elisabeth Schoenemannová vzdělávací seminář pořádaný květinovou doručovací firmou FLEUROP.

Přestože hlavní činností společnost FLEUROP je doručování květin do více než 150 zemí světa, věnuje se i aktivitám přispívajícím ke zvýšení úrovně floristického oboru. Jednou z nich je organizování odborných seminářů a workshopů. Pořádání vzdělávacího semináře v Děčíně ale nebylo náhodné, škola ho získala vítězstvím svého studenta, Vlastimila Kucharoviče, v kategorii junior na 46. ročníku Mistrovství floristů České republiky. Začátkem listopadu tak měli studenti i pedagogové děčínské zahradnické školy jedinečnou příležitost se formou semináře seznámit s tvorbou vicemistryně Německa Elisabeth Schoenemannová.

Text a foto: Arnošt Jílek

Celý text článku včetně rozhovoru s E. Schoenemannovou a jejích prací zhotovených v rámci semináře naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 1/2018.

Zveme vás na floristický seminář Slávka Rabušice a společnosti KLIA PRAHA dne 17. 4. 2016 v areálu firmy KLIA PRAHA.

Svatební floristika

 

Typ semináře: technická předváděčka pro začátečníky

pracovní seminář zaměřený na techniku vazby

 

lektorka Denisa Maloňová

 

Pracovní předváděčka: 9.00 – 10.30 hod.

 

 

10.30 – 13.00 Svatební kytice převislá, vázaná z nadrátovaných květů

13.00 – 14.00  Oběd

14.00 – 16.00 Svatební kytice kulatá, vypichovaná do držáku

16.00 – 16.40 Korzáž

 

Crush techniky, svatební floristika

 

Typ semináře: technická předváděčka pro mírně pokročilé

pracovní seminář zaměřený na techniku vazby

 

lektor Slávek Rabušic

 

Pracovní předváděčka: 9.00 – 10.20 hod.

 

10.30 – 13.00  Dekorace pro nevěstu „long train“ (svatební kytice s dlouhým korpusem)

13.00 – 14.00  Oběd

14.00 – 14.30 Seznámení s dalšími možnostmi využití crush technik při tvorbě závěsných

květinových dekorací bez použití aranžovací hmoty, použití umělých květin

14.30 – 16.30 Svatební kytice z kal (dva typy ve dvou podskupinách)

 

Cena: 2 900 Kč + DPH (cena zahrnuje materiál, oběd a občerstvení, výrobky si účastníci semináře odvezou). Studentům poskytujeme slevu ve výši 10%.

 

Počet účastníků: 10 až 15 ve skupině

 

S sebou si vezměte: nůž, zahradnické nůžky, nůžky na stuhy a kleště na drát

 

Přihlášku je možno zrušit v plném rozsahu do 11. dubna 2016. Po tomto termínu se přihlášený zavazuje k vyslání náhradníka nebo k úhradě ve výši 90 % ceny semináře.*

 

Přihlášky a informace:        Slávek Rabušic, mobil: 603 216 650,

kvetiny@rabusic.cz

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down