Soutěž nové generace floristů

Matador floristické tvorby Pavel Hruška již několik let pořádá soutěž Otvírání jara, jejímž hlavním cílem je podpora floristiky a zahradnictví. Je určena žákům středních škol, kteří jsou nastupující floristickou generací.

Jednotlivé disciplíny prověřují nejen praktické, ale také teoretické znalosti studentů. Na uplynulém ročníku měli soutěžící pět zadání. První neslo název V hlavní roli fantazie. Úkolem bylo vytvořit vypichované aranžmá kruhového tvaru inspirované amonitem. V druhém vytvářeli vázanou kytici pro patronku soutěže Pavlínu Senić. Ve třetím, s názvem Jarní oddech, zdobili láhev vína k 80. narozeninám. Ve čtvrté disciplíně na studenty čekala poznávačka rostlin a v poslední osazovali jarní truhlík.

Nejlepší práce vybírala odborná porota složená z předních českých i slovenských floristů. Soutěž probíhá v rámci veletrhu For Garden na výstavišti PVA Expo Praha v pražských Letňanech, čímž je naplněn i další z cílů – popularizace řemesla širší veřejnosti. Součástí je také bohatý doprovodný program za účasti známých tváří showbyznysu. Patronkou je operní pěvkyně Pavlína Senić. 6. ročník Otvírání jara proběhne 12. dubna 2024.

Text a foto: Daniela Urešová

Celý text článku s mnoha inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2024

  Napsat komentář

  Napsat komentář

  deník / newsletter

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
  Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
  crossmenuchevron-down