25.06.2024 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Royal FloraHolland na trh nové podpůrné redukce Fc595 do přepravních nádob

Royal FloraHolland uvádí toto léto na trh nízké opakovaně použitelné podpěrné redukce Fc595 jako alternativu ke stávajícím na jedno použití. Vývoj byl výsledkem spolupráce s FPC Roos, VGB a hlavními uživateli podpůrných límců. S novými redukcemi se snaží podpořit ambici a ambice květinářského sektoru využívat obalové materiály udržitelněji a přispívat ke snižování odpadu.

Implementace udržitelných podpůrných redukcí bude postupná, přičemž Product group Roos bude první, kdo začne používat Fc595 od pondělí 1. července 2024. Udržitelnost dodávek je v Royal FloraHolland na prvním místě. Záměrem je snížení množství odpadu produkovaného logistickými dodávkami. Očekává se, že vývoj a zavedení opakovaně použitelných podpůrných redukcí Fc595 ušetří 100 000 kilogramů lepenky ročně.

VGB: Méně kartonu je pozitivní vývoj

"Každý rok se ve velkoobchodech likvidují statisíce kartonových podpěrných límců, zejména u růží. Proč? Protože obaly jsou často přebalovány do menších objednávek nebo do jiných obalů. To vede nejen ke zbytečným nákladům, ale také k obrovskému problému s plýtváním,“ říká Floor Schamp, strategický poradce pro udržitelnost ve VGB (obchodní sdružení pro velkoobchod s květinami a rostlinami). „Proto je chvályhodné, že Royal FloraHolland reaguje na výzvu k udržitelnosti ze strany VGB a našich přidružených obchodů, aby se vypořádala se zbytečnou výrobou a používáním kartonových variant. Zavedení opakovaně použitelných podpůrných redukcí je významným krokem směrem k udržitelnému balení v našem odvětví."

Postupné zavádění

Volba postupného zavádění do oběhu podle produktových skupin by měla zajistit dostatečnou dostupnost Fc595. Produktová skupina Rose bude spuštěna začátkem července 2024.
Podpůrný regál Fc595 je navržen pro opakovaně použitelnoupřepravní nádobu Fc588. Tato volba je záměrná, protože je nejpoužívanější a jeho popularita neustále roste. Pro většinu trhu je tedy Fc595 velmi vhodnou alternativou k jednorázovému kartonovému límci. Další možností je použití nástavce Fc598 na Fc595, což nabízí řešení pro květiny 70 cm a delší. Sazby zálohy a pronájmu za tento novýprdukt jsou stejné jako za stávající Fc598 pro Fc588.

Zdroj: Royal FloraHolland*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down