08.05.2022 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Jan Milt

„Tušil jsem do čeho jdu a nepodcenil jsem přípravu.“

Mezi floristy, kteří se rozhodli rozšířit si obzory na prestižní rakouské floristické akademii Akademie für Naturgestaltung se zařadila již třetí tvář česko-slovenské floristiky. Mladý florista Jan Milt vynikl v oboru již v době svých studií svými úspěchy na významných soutěžích v Čechách i na Slovensku a své kvality potvrzuje i v seniorské kategorii. Floristiku má v genech a prolíná se celým jeho profesním životem. O svou zkušenost ze studia na Akademie für Naturgestaltung se s námi podělil v následujícím rozhovoru.

Čím vás Akademie für Naturgestaltung zaujala, že jste se rozhodl pro studium?

Poprvé jsem se o akademii dozvěděl od Ondry Vystrčila, když předváděl na Děčínské Kotvě. Vzpomínám si, že mě tento druh floristiky naprosto nadchl. Bylo to pro mě něco absolutně jiného, než co jsem byl zvyklý vídat do té doby. Jednoduché, ale dokonalé. Používání úplně obyčejných materiálů z přírody, skvělá páce s barvami a proporcemi. Za každou prací byl skrytý ještě nějaký význam. Začal jsem práce z Akademie für Naturgestaltung více sledovat, jezdil na mistrovské zkoušky jako divák a zjistil jsem, že bych chtěl tento typ floristiky také umět. Zároveň jsem měl možnost díky práci v zahraničí poznat i několik dalších absolventů a všichni se shodli: je to skvělá škola, která dost často změnila jejich nejen profesní život.

Vedla vaše cesta na akademii přímo nebo jste se na ni nějak připravoval?
Jediná příprava, kterou jsem dělal speciálně kvůli škole byla ta jazyková. Na němčině jsem pak intenzivně pracoval i během studia, abych byl schopen pochopit co nejvíc a dokázal se připravit na zkoušky.

Celý rozhovor spolu s inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2022

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down