17.04.2020 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Floria Jaro 2020 neproběhne, Výstaviště Kroměříž chystá farmářské trhy

Kroměřížské výstaviště musí přistoupit ke zrušení největší zahradnické výstavy v České republice – Floria Jaro. Důvodem je přetrvávající stav koronavirové epidemie. Návštěvníci se mohou těšit na jiné akce. Výstaviště Kroměříž nově připravuje organizování farmářských a řemeslných trhů, které by se pořádaly za přísných hygienických podmínek.

Výstava Floria Jaro je každoročním svátkem nejen pro všechny zahradníky a zahrádkáře. V minulosti jsme se dokázali vypořádat s mnohými nesnázemi, ovšem v letošním roce se objevila překážka, která zasáhla celou společnost a se kterou se popasovat jednoduše neumíme. I když přijdeme o krásnou akci plnou tisíců květin, i přes nesmírné ekonomické ztráty, tak jediným schůdným řešením je letošní ročník jarní výstavy neuspořádat,“ uvedl manažer výstavy Vojtěch Zahradník.

Na akci Floria Jaro vystavují každý rok stovky prodejců pro desítky tisíc lidí. Akci podobného formátu nyní nelze uspořádat. Organizační tým výstaviště ovšem nově připravuje akci daleko menšího rozsahu, a to Farmářské a řemeslné trhy. Jednoznačnou prioritou na těchto trzích je velký důraz na bezpečnostní a hygienická opatření: prodávat se bude pouze na čerstvém vzduchu, vnitřní pavilony zůstanou uzavřené, prodejní stánky budou umístěny v několikametrové vzdálenosti od sebe, do areálu se bude pouštět pouze omezený počet návštěvníků, nebudou zde žádná místa k sezení, nebude zde probíhat prodej žádné formy občerstvení a samozřejmostí je dezinfekce k volnému použití. 

Uvědomujeme si vážnost současné situace, jsme v kontaktu s úředními orgány a důkladně jsme zvážili, zda podobný projekt zrealizovat. Farmářské trhy určitě nejsou náhradou za výstavu Floria Jaro. Půjde o naprosto jiný typ akce. Vnímáme velkou poptávku lidí si na jaře nakoupit něco hezkého na zahrádku a máme zde stovky farmářů a zahrádkářů z celé republiky, kteří vypěstovali obrovské množství zeleniny a rostlin. Jde nám o to najít v současné situaci určitý kompromis a v bezpečné formě návštěvníkům umožnit nákup potřebného zboží. Domníváme se, že prodej na čerstvém vzduchu v našem více než dvouhektarovém areálu, kde budou jednotlivé stánky daleko od sebe a lidé se nebudou dotýkat žádných dveří či nákupních košíků, představuje bezpečnou formu k nákupu,“ dodal Vojtěch Zahradník.

Farmářské a řemeslné trhy proběhnou na kroměřížském výstavišti ve třech po sobě jdoucích prodloužených víkendech, tedy od 24. do 26. dubna, od 1. do 3. května a od 8. do 10. května. Každý den budou trhy otevřeny od 9 do 15 hodin.

„Současná situace je těžká pro každého z nás, a proto jsme se rozhodli, že vstup na naše farmářské trhy bude pro veřejnost zcela zdarma. Vybírat nebudeme ani žádné poplatky za parkování. Chceme co nejvíce pomoci všem farmářům, zahradníkům a řemeslníkům, se kterými dlouhodobě spolupracujeme,“ doplnil Vojtěch Zahradník.

Lidé, kteří si na výstavu Floria Jaro zakoupili vstupenku v předprodeji, se nemusí bát, že by o ni přišli. Všechny vstupenky zůstávají platné a návštěvníci ji mohou využít na akci Floria Jaro v příštím roce. Pokud bude chtít někdo vstupenku vrátit, výstaviště mu samozřejmě pošle peníze zpět. Stačí, aby dotyčný kontaktoval správce vstupenkového systému na e-mailu info@enigoo.cz nebo infolince (+420) 461 049 232.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down