29.08.2023 | 03:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Erofleurs 2023 má své vítěze

Evropský šampionát juniorských floristů se letos uskutečnil v překrásném prostředí Slovinského arboreta Volčji potok nedaleko kamniku. Dvanáct soutěžících z celé Evropy bojovalo o nejvyšší titul juniorských soutěží do 26 let. Tři dny napětí vyústilo ve tři nejúspěšnější mladé floristy.

Pět disciplín čekalo na zástupce evropských států, kteří se sjeli do Slovinska, aby předvedli svůj um a co nejlépe reprezentovali svou vlast. Celá soutěž se nesla v duchu udržitelnosti. Květinový strom, piknikové posezení, vázaná i svatební kytice - to byly diciplíny, které prověřily jejich um. Vyvrcholením byla tajná práce ve formě plovoucích objektů, které soutěžící do posledního detailu vytvářeli až na místě. Základní informace o zadání dostali až těsně před odpočítáváním soutěžního času.

Vyvrcholením pak bylo slavnostní vyhlášení v zahradě arboreta. Na prvním příčce se umístil Benoit Barbin z Francie, druhé místo obsadil Anian Friedrich z Německa a bronz připadl dánské soutěžící Karoline Pedersen. Nejen vítězové, ale i ostatní účastníci prošli zkouškou spalujícího žáru slunce a všichni se s ním statečně poprali.

Doprovným programem šampionátu byla expozice prací slovenského floristy Róberta Bartolena a nizozemské floristky Hanneke Frankema. Českou republiku reprezentoval Fili Hrouda, ze Střední odborné školy Jarov.

Text a foto daniela Urešová

Reportáž z mistrovství vám přineseme v některém z následujících čísel našich časopisů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down