22.06.2021 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Blatná město růží

Historické centrum jihočeské Blatné ozdobí v sobotu 3. července obnovená výstava věnovaná královně květin. Areál kostela Nanebevzetí Panny Marie s kaplí sv. Michaela a přilehlým ambitem, farní zahrady včetně vybraných interiérů a sklepení, nábřeží – ulice Na Příkopech, muzejní kobky a vinný sklípek Kaplanka. Zde všude budete moci zhlédnout originálně pojaté aranže z růží, seznámíte se s historií této květiny, přiblížíme osobnost věhlasného pěstitele a šlechtitele Jana Böhma a spolu s tím budete moci nakoupit a občerstvit se na tematickém růžovém trhu s bohatým růžovým sortimentem. V pestrém doprovodném programu si najdou své děti i dospělí.

Strom života v provedení z růží a umístěný v gotickém chrámu, kříž z živých květin v jedné z nejstarších sakrálních staveb v Blatné, svatební aranžmá s dominancí růže uvnitř velkoryse prostorné farní stodoly a mnoho dalšího. Přivoníte k nejrůznějším odrůdám vystavených růží, nábřeží ožije tematickým růžovým trhem s nabídkou růžových sazenic a originálních produktů z růží a šípků – šperků, kosmetiky, sirupů, svíček apod. Těšte se také na letní růžové menu, růžové deserty i jedinečný drink „Růžové probuzení“ pojmenovaný po jedné z růží Jana Böhma, která vévodí letošní výstavě.

Pro rodiny s dětmi je připravena paleta tvůrčích dílen, divadelní představení Růženčiny pohádky a Malý princ v podání Víti Marčíka i relaxační a pikniková místa. Prvorepublikovou atmosféru, dobu největšího rozkvětu  Böhmových růžových plantáží, přiblíží repertoár swingových melodií orchestru Prague Rhythm Kings. Ujít si nenechte přehlídku svatebních boho šatů nebo lněných oděvů. Součástí programu na hlavním pódiu, situovaném na nábřeží, bude také přednáška RNDr. Jiřího Žlebčíka, nejuznávanějšího českého odborníka v oblasti růžařství. O připravovaných růžových stezkách i své rodině pohovoří zahradní architekt Ing. Čestmír Böhm (prasynovec Jana Böhma), který již v předvečer výstavy přiblíží a okomentuje projekci filmu „Na růžích ustláno“ v prostoru u čajovny Naše Čajovna. Součástí výstavy bude i slosování o deset exemplářů Böhmovy růže Probuzení. Tečku za celodenním programem učiní dražba květinových aranží a večerní koncert, který bude poctou světovým růžím – letos růži argentinské. Prestižní Escualo Quintet spolu s komorním orchestrem Smetanových filharmoniků a tanečníky tanga argentina pod záštitou argentinské ambasády představí legendární melodie Astora Piazzoly, od jehož narození si v letošním roce připomínáme sto let. Pro mnoho návštěvníků to bude vůbec poprvé, kdy budou mít možnost nahlédnout do unikátních prostor areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie se všemi zákoutími, farními zahradami, sklepeními i kostelní zvonicí, obklopených historickým centrem města z jedné strany a Zámeckým rybníkem a parkem ze strany druhé. Historické interiéry i exteriéry a genius loci dodá kráse vystavených růží zcela jiný rozměr a spolu s připraveným programem učiní z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.*

Výstava otevře své brány od 9 do 17: 30 hod.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down