10.06.2024 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Dvacet let Fata Morgany

Skleník Fata Morgana slaví 20 let od otevření veřejnosti. Ve Výstavním sále je k vidění rozsáhlá panelová výstava, která připomíná 20 let od otevření skleníku Fata Morgana v Troji. Návštěvníci se zde spolu s botaniky vypraví na cesty do dalekých zemí, odkud pochází řada rostlin ze sbírek botanické zahrady.

Fotografie a informace doplňují zajímavé artefakty a předměty, které přírodovědci ze svých cest přivezli. Je tu k vidění například i největší semeno na světě, které pochází ze seychelské palmy Lodoicea. Na dalších výstavních panelech si příchozí mohou prohlédnout snímky dokumentující tropické sbírky botanické zahrady a vyprávějící příběh vzniku tropické oázy v Troji. Seznámí se tak s historií skleníku a připomenou si důležitou postavu tehdejšího ředitele botanické zahrady Jiřího Haagera, který svůj sen o tropické džungli v Praze zhmotnil. Výstava 20 let Faty Morgany se koná až do 31. srpna.

Komentované prohlídky skleníku Fata Morgana

Skleník Fata Morgana slaví 20 let od svého otevření a vy dostanete dárek. Využijte příležitost vydat se v doprovodu průvodců botanické zahrady na exotickou výpravu a nahlédnout pod pokličku pěstování rostlin v trojské tropické džungli. Dozvíte se nejen informace ze zákulisí, ale i cenné rady pro vlastní péči o rostliny. V rámci speciálních komentovaných prohlídek je také o víkendu 15.–16. 6. připravena ochutnávka tropického ovoce od Ostrova chutí – z farmy na ostrově La Palma.*

Zdroj: Botanická zahrada Praha

Úvodní foto:Daniela Urešová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down