Projekt Rozkvetlé památky, v rámci kterého jsou významné olomoucké sakrální stavby vyzdobeny květinami, je jedinečný jak svým pojetím, tak i rozsahem. Velkolepě pojatá výzdoba zaujme nejenom množstvím květin a estetickým ztvárněním, ale i technikou zpracování. Výjimečnost projektu spočívá ve spojení statické krásy církevní architektury s přirozeným půvabem květin. Díky projektu Rozkvetlé památky tak mají návštěvníci hanácké metropole jedinečnou možnost se seznámit s ojedinělou formou florální tvorby.

Kostel Panny Marie Sněžné  

Barokní jednolodní kostel byl postaven v letech 1712–1716 podle návrhu Michaela Josefa Kleina z Nisy olomouckým stavitelem Lukášem Kleckelem. Přímým inspiračním zdrojem architekta chrámu byl kostel sv. Mikuláše na Malé Straně v Praze, dokončený těsně před započetím olomoucké stavby. Jedna z kaplí kostela je zasvěcena sv. Pavlíně, patronce města Olomouce, jejíž ostatky získali jezuité od papeže Řehoře XV. roku 1623 a jež bývaly uchovávány právě v této kapli. Výrazným prvkem zvlněného průčelí chrámu je monumentální portál s tordovanými sloupy, balkonem s balustrádou a kartuší s nápisem IHS. Interiér kostela má bohatou štukovou a malířskou výzdobu.

Popis ostatních kostelů, včetně fotografií jejich květinové výzdoby, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2019.

 

Projekt Rozkvetlé památky, v rámci kterého jsou významné olomoucké sakrální stavby vyzdobeny květinami, je jedinečný jak svým pojetím, tak i rozsahem. Velkolepě pojatá výzdoba zaujme nejenom množstvím květin a estetickým ztvárněním, ale i technikou zpracování.

Výjimečnost projektu spočívá ve spojení statické krásy církevní architektury s přirozeným půvabem květin. Díky projektu Rozkvetlé památky tak mají návštěvníci hanácké metropole jedinečnou možnost se seznámit s ojedinělou formou florální tvorby. V minulých letech jsme vám přinášeli obrazovou reportáž z uplynulých ročníků projektu v rámci periodika Floristika Plus. Vzhledem ke změně koncepce vydávaných floristických titulů se Rozkvetlým památkám budeme nadále věnovat v časopisu Floristika. Na následujících stránkách vám přinášíme první díl obrazové reportáže z uplynulých dvou ročníků.

Obrazovou reportáž z projektu Rozkvetlé památky naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č.3/2019.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down