Královský zámek Versailles – ztělesnění krásy a vznešenosti, okázalosti a luxusu, symbol majestátnosti a moci, místo, kde se iluze stala skutečností a snění realitou – se stal inspirací pro vznik
letní kolekce fl orálních prací v podání mistra fl oristy Vlastimila Kucharoviče.

Atributy zámecké rezidence a královského majestátu se odráží jak v designovém ztvárnění jednotlivých prací, tak zejména v jejich barevném ladění. Záměrná převaha zlaté a žluté barvy, zastoupena paletou metalických odstínů, odkazuje na samotného stavitele palácového komplexu, krále Ludvíka XIV. přezdívaného Král Slunce.

Více fotografií z celé kolekce naleznete v tištěné verzi časopisu Profi Florista č. 4/2021.

 

Mezinárodní zahradnický veletrh IPM Essen se opět po roce stal Mekkou zeleného sektoru. Na výstavní ploše přesahující 105 000 m2 se prezentovalo přes 1500 vystavovatelů ze 46 zemí světa. V rámci čtyř dnů konání výstavní akce prošlo branami výstaviště přes 53 000 návštěvníků.

Přestože je veletrh svým výstavnickým záběrem určen profesionálním pěstitelům, šlechtitelům a prodejcům okrasných rostlin, významné zastoupení zde mají i výrobci a prodejci floristického zboží. Zcela jedinečným je bohatý floristický doprovodný program v režii FDF (asociace německých floristu). Partnerskou zemí letošního ročníku veletrhu se stala Belgie. Slavnostního zahájení se tak z velkou vervou zhostili přední floristé ze země galského kohouta. Působivá květinová show v podání Tom De Houwera, Sӧrena Van Laera, Angelica Lacarbonarové, Brigitte Heinrichstové a Julií Marie Schmittové, se nesla v duchu věhlasného floristického Fleuramour v belgickém Alden Biesenu.

Celý text článku, včetně inspirativních fotografii, naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2019.

 

Letošní jarní etapa kontraktačního veletrhu FOR DECOR & HOME , která se konala již potřetí, zaznamenala opět nárůst zájmu jak ze stran vystavovatelů, tak návštěvníků. Doprovodný program byl obohacen o výstavní kóje českých a slovenských floristů, kteří připravili čtyři trendové expozice na nadcházející jarní sezónu.

Jar trochu inak   CHLAD –  TEPLO

Inspirováno: Spojením prírody, skla a chromu.

Popis trendu:Vniesť na vidiek trochu netradičnej farby – tyrkysovej a koralovej. Môjmu srdcu je blízka zelená a jej odtiene, preto ju v trende kombinujem s tyrkysovou a koralovou . V spojení týchto farieb, ktoré sú symbolom chladu a tepla. Vytvoriť harmóniu s dušou člověka prechádzajúcou chladným zimným obdobím do tepla a radosti. Tu nachádzam prepojenie odchádzajúcej zimy k nastávajúcemu teplu jari, slnka a radosti zo života.

Barevnost trendu: Zelená, hnedá, koralová, tyrkysová, modrá

Typické doplňky trendu: Výrazné kovové vázy a svietniky v kombinácii zo sklom.

Prezentaci ostatních trendů naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 2/2019

Vodní balení s pevným dnem funguje na bázi plastového stojánku, který bezpečně drží stonky kytice ve svislé poloze. Svým provedením nepoškodí obalový materiál (celofán), jenž drží ve stojánku vodu.

Vodní balení svým provedením nahrazuje klasickou vázu, je tak ideální pro kytice předávané na obchodních schůzkách, v nemocnici, narozeninách – při situacích, kde váza není ihned k dispozici. Podle objemu kytice můžete volit ze šesti velikostí.

Text a foto: Arnošt Jílek

Více inspirací dárkového balení květin naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika č. 4/2018.

 

 

… představí si většina z nás dovolenou u moře, rozpálenou pláž a sluneční paprsky pohrávající si na naší nahé pokožce. Stačí se sehnout a svíráme v ruce mušli, kterou si odvezeme jako vzpomínku s sebou domů. Letní pohodu a útulnou atmosféru můžeme promítnout i do květinových aranžmá dekorovaných schránkami mořských živočichů a oblázků nejen z vlastní dovolené, široký výběr nabízí pro floristy i velkoobchod s květinami a doplňky Vonekl, s. r. o., s jehož spoluprací pro vás připravila floristka Karolína Flaschková tuto inspiraci. Vůně moře, letní pohoda a špetka exotiky spojuje celkem devět rozličných aranžmá dekorovaných mušlemi, oblázky a mořskými hvězdicemi.*

Letní aranžmá s vůní moře naleznete v právě vycházejícím čísle časopisu Floristika č. 4/2015.

V letních měsících chceme trávit co nejvíce času venku na zahradě, v parku nebo v lese. V přírodě můžeme nasbírat luční květiny a zakomponovat je do květinových aranžmá do interiéru pro vlastní potěšení a obklopit se přírodou i doma či v kanceláři. S inspirací, jak dotvořit interiér v letním období díky jednoduchým, ale přitom působivým aranžmá s použitím chryzantém přináší aktuální kolekce Just Chrys 2015.*

Chryzantémovou inspiraci s kolekcí Just Chrys naleznete v právě vycházejícím čísle časopisu Floristika č. 4/2015.

Karafiát (Dianthus) patří k jedněm z nejkontroverznějších řezaných květin. Ve starověkém Řecku byla nazývána božskou květinou zasvěcenou bohu Diovi, čemuž napovídá i její latinský název.

Je květinou prvního výročí svatby, kdy symbolizuje stálost vztahu a radost z budoucích let. Viktoriánská řeč květin spojuje karafiát se svátkem svatého Valentýna a v pozdějších obdobích je karafiát v řeči květin stále květinou lásky, kde se mu podle jeho barvy přikládá určitý význam. Například bílá značí čistou lásku, tmavě červená lásku hlubokou a zelená lásku ke stejnému pohlaví. V našich krajích je však, ke škodě této květiny a potažmo i potenciálních příjemců, stále zakořeněna jako symbol komunismu a mnoho lidí ji nevyhledává. Přesto má ve floristice široké užití, v současné době je mnoho zajímavých barevných a tvarových kultivarů a výhodou je také cena a trvanlivost. Proto jsme pro vás ve spolupráci s floristou Milanem Dopitou připravili kolekci kytic pro jednotlivé cílové skupiny počínaje malými dětmi až po generaci důchodového věku. Pro tentokrát jsme se rozhodli pojmout valentýnskou inspiraci pragmatičtěji a zaměřit se více na komerční prodej. Milan Dopita pro vás připravil i cenovou kalkulaci jednotlivých prací přesně tak, jako by byla určena zákazníkům v jeho obchodě blízko centra Brna. U všech produktů jsou rozpočtovány jednotlivé položky včetně přesně vyčíslené ceny za práci v konečných cenách pro zákazníky.*

Za poskytnutí materiálu na vytvoření této inspirace děkujeme velkoobchodu Vonekl s. r. o.

Za poskytnutí prostor k focení děkujeme Green yacht Praha.

TEXT A FOTO Daniela Urešová

Celý článek s mnoha inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2014

 

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down