Největší křesťanský svátek je u nás velkým svátkem i pro lidi bez vyznání. Velikonoce se totiž pojí s dlouho očekáváným jarem, jež je příslibem blížících se teplých dní.

I drobný závan jara je vzpruhou pro naši duši a potěchou pro naše oči. Velikonočním svátkům vévodí symboly nového života, jakými jsou například vajíčka či peříčka. V dekoracích převládá zelená, žlutá a pastelové barvy. A právě na tyto atributy vsadili floristé Petr Kopáč a Jaromír Kokeš na semináři, který v Jezbořicích uspořádala společnost Florasis, spol. s r.o.

TEXT A FOTO Daniela Urešová

Celý text spolu s dalšími inspirativními fotografiemi naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 2/2021

Příjemné vánoční naladění čekalo na účastníky tradičního vánočního floristického aranžování v Jezbořicích u Pardubic, které pravidelně pořádá společnost Florasis, spol. s r. o. Tato firma zastupuje na českém a slovenském trhu mezinárodní společnost Smithers-Oasis, která již více než šedesát let vyrábí aranžovací hmoty Oasis® a výživu pro květiny produktové řady Floralife®, mimo to nabízí aranžérům také široký sortiment floristických potřeb. Účastníci floristické show měli možnost vydražit a odnést si domů nádherná vánoční aranžmá z rukou mistrů floristů Petra Kopáče, Vladimíra Zítka a Jaromíra Kokeše. Ti vytvořili nespočetné množství originálních vánočních dekorací z živých květin doplněných chvojím spolu s větvičkami a barevnými plody ze zahrady, včetně svícnů, adventních věnců, nejrůznějších kytic a stromečků. Z barevných kombinací vynikaly červená se stříbrnou, růžová, bílá, fialová, zelená, ale i žlutá.*

Více inspirace pro vánoční tvoření najdete v aktuálním čísle časopisu Floristika 6/2015.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down