Včerejší floristická show v pražském velkoobchodu Canea CZ s. r. o. v Horních Počernicích se setkala s velkým diváckým zájmem. Není divu, podzimní a především vánoční tvorba je pro květináře velmi aktuální. Příchozí se mohli s předstihem seznámit s aktuálními trendy i inspirativními nápady profesionálů.

Své umění předvedli floristka Klára Franc Vavříková, florista Jan Milt a polská floristka Malgorzate Stankiewicz-Maślanka.

Před zraky diváků vytvořili floristé celou řadu vánočních a podzimních dekorací.*

 

V následujícím čísle Floristiky 6/2015 se můžete těšit na vánoční práce floristů.

Již pět let se pražský velkoobchod Canea CZ s. r. o, který se s prodejní plochou 1300 m2 řadí mezi největší pobočky této firmy v Evropě, stará o své zákazníky. Prodejna v Praze 9 - Horních Počernicích je zárukou komfortního prostředí, kde si floristé šest dní v týdnu mohou vybírat z téměř desetitisíce položek floristického zboží a sezonních dekorací, jež jsou pravidelně obměňovány.

S předstihem, před každoročně pro floristy hektickým vánočním obdobím, uspořádala společnost Canea floristickou show zaměřenou na podzimní, ale převážně vánoční trendy. Cenné postřehy ze své floristické praxe a zajímavé uplatnění neflorálního materiálu prezentovali dva mladí floristé – mistr florista Polska Izabela Stachecka a mistr ČR ve floristice 2013 Martin Rubeš.*

Text a foto Jana Lapáčková

Mnoho dalších inspirativních fotografií pro vánoční floristiku naleznete v tištěné verzi časopisu Floristka 6/2014

 

Na sklonku měsíce května, tedy v období, kdy končí vzhledem k dávnému přísloví na svatby méně hojný měsíc (měsíc v máji nevěsta na máry), uspořádala společnost Canea CZ ve své pražské pobočce floristickou show. Pro nadcházející letní období, které se po pracovní stránce mezi floristy řadí k těm nejhektičtějším, uvítali návštěvníci zvolené téma celé akce – Svatební a letní dekorace, ze které si odnášeli podněty a nápady pro vlastní tvorbu.

O příjemnou atmosféru nedělního odpoledne se postarala živá hudba v podání hudebního projektu Anebo, ale největší pozornost na pódiu patřila vícenásobné mistryni ve floristice Haně Kindelmannové-Šebestové a mistru floristovi Robertu Milkowskimu z Polska, kteří celou akcí provázeli a zároveň vytvářeli kreativní květinové dekorace.*

Text a foto Jana Lapáčková

Více tipů a inspirativních fotografií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 4/2014.

 

Kvalita, ale i oblíbenost umělých rostlin se v posledních letech výrazně zlepšily. Přesto jsou některými z nás stále vnímány jako materiál, který je používán pouze tehdy, je-li to nezbytně nutné. Uplatnění umělých rostlin má však své opodstatnění, například v případě trvale nepříznivých světelných a teplotních podmínek (tmavé interiéry, výlohy), v prostorách s nadměrným prouděním vzduchu (haly, vestibuly) v souvislosti i s jeho kvalitou (restaurace). Kromě podmínek mikroklimatu je limitujícím faktorem i možnost výměny a údržby řezaných či pokojových rostlin. Kvalitní umělé rostliny spolu s preparovanými květinami v posledních letech oblíbenými se tak mohou na mnoha místech stát velmi cenou alternativou čerstvých rostlin.

Ve floristické praxi oceníme jejich trvanlivost například při dekorování výloh květinových obchodů, přičemž pracnost a časová náročnost na vytvoření jednotlivých aranžmá se nám znásobí hned několikrát. Makety kytic využijeme například pro prezentaci nabízeného sortimentu, ke zkrášlení nevzhledných míst, ale i k názorné ukázce jednotlivých typů svatebních kytic při diskusi s nevěstou, která jistě upřednostní „živou“ demonstraci před tištěnou verzí.*

Text a foto Jana Lapáčková

Více inspirativních fotografiií naleznete v tištěné verzi časopisu Floristika 3/2014

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2021 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down