Podzimní a vánoční trendy

Nové podzimními a vánočními trendy měli možnost načerpat návštěvníci floristické show v prodejně Canea Praha, která letos slaví již pět let od svého otevření, v neděli 12. října. Martin Rubeš, mistr České republiky ve floristice 2013, a Izabela Stachecka, mistr florista z Polska, tu před zraky příchozích zručně vytvořili množství inspirativních dekorací pro nadcházející období. Jejich díla byla určena pro běžného zákazníka i do reprezentativních prostor. Vánoční trendy a barvy se sice každoročně obměňují, ale podle slov obou floristů zůstávají nejprodávanějšími červená, zlatá, bronzová či žlutá.

Izabela Stachecka se zaměřila na použití dekoračního papíru a látek, ze kterých vykouzlila například vánoční svícny, věnce, netradičně zabalené dárky, ale i dekorativní stromek. Divákům předvedla mimo jiné, jak jednoduše vyrobit kytičku ze stuhy.

Martin Rubeš vytvořil netradiční floristická díla a poradil, jak se vypořádat například s upevněním svíčky do svícnu, jak využít klasické vázací drátky a netradiční materiály, jako je například montážní pěna. S její pomocí může florista vytvořit jakýkoli tvar věnce, který si předpřipraví z drátů. Zajímavým a překvapivým dílem Martina Rubeše byla dekorace ve tvaru koule vytvořená z ostružiníkových prutů, v jejímž středu zavěsil kouli z klubíček vlny.*

 

Více informací a spousta inspirativních fotografií na vás čekají v časopisu Floristika.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *