Designblok nabídl produkty napříč všemi obory

Největší výstava designu ve střední Evropě proběhla v areálu Výstaviště Praha ve dnech 27. - 31. 10. Absolutním vítězem osmnáctého ročníku se stal Maxim Velčovský.

Pětidenní exploze kreativity, uměleckého a řemeslného pojetí tvorby – tak lze stručně charakterizovat akci, která propůjčuje prostor nováčkům i stálicím v tomto oboru. I letošní ročník ukázal, že design není spojen pouze s povrchním vnímáním světa, ale může oslovit například prostřednictvím nových technologií či produkty šetrnými k životnímu prostředí, aniž by se vytratil tvůrčí duch, kultivovanost a jasný koncept. Ačkoliv je tento obor mnohdy označován za pomyslný vrchol tvorby, je spíše stavebním kamenem nových trendů a směrů mnoha odvětví. Estetika propojená s praktičností v souladu s hledáním nových cest. Designblok potvrdil svůj význam a vystavovatelé ukázali, že je součástí každodenního života.

Co nás na Designbloku 2016 v souvislosti s floristickým oborem zaujalo nejvíce, se dozvíte v tištěné verzi časopisu Floristika 1/2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *